wbijam.pl

Archiwum wiadomości dotyczących anime i mangi Plunderer

[anime] Plunderer 21: „Ojciec”.

Już 3 czerwca w środę o godzinie 25:05 (18:05 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 21. odcinek pierwszej serii anime Plunderer zatytułowany „Ojciec”. „Licht wyznaje Hinie, co go łączyło z jej matką oraz ojcem, by następnie udać się w pojedynkę do stolicy. Czy Czerwony Baron Błyskawicy zdoła zgromadzić wszystkie Oryginalne Balloty i zniszczyć stworzony kosztem pozostałych ludzi kontynent? Nie będzie to proste, gdyż już na początku drogę zagradza mu jego arcywróg, Doan, władający siłą grawitacji!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - jako że tego dnia wychodzą dwie tłumaczone przeze mnie serie, polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 27.05.2020

[anime] Plunderer 20: „Deszcz”.

Już 27 maja w środę o godzinie 25:05 (18:05 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 20. odcinek pierwszej serii anime Plunderer zatytułowany „Deszcz”. „Licht zdradza Hinie, kim byli jej rodzice, a także co ją łączy z nim samym, po czym dziewczyna, a także pozostali przyjaciele padają jak rażeni. Jak potoczy się dalsza historia bohatera, z którego okrutnie zakpił sobie los? Czy zdoła zemścić się na swoim największym wrogu?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - jako że tego dnia wychodzą dwie tłumaczone przeze mnie serie, polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 20.05.2020

[anime] Plunderer 19: „Zdradzanie”.

Już 20 maja w środę o godzinie 25:05 (18:05 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 19. odcinek pierwszej serii anime Plunderer zatytułowany „Zdradzanie”. „Po nieudanej misji zmiany przeszłości Hina, Jail i spółka wracają do Alcji, gdzie spotykają się z Naną oraz jej braciszkiem, Lichtem. Czy ten mały gest, którym młoda podróżniczka pożegnała się z ukochanym 300 lat temu zdoła odmienić jego los i pozbawić go żalu?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - jako że tego dnia wychodzą dwie tłumaczone przeze mnie serie, polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 13.05.2020

[anime] Plunderer 18: „Narodziny Alcji”.

Już 13 maja w środę o godzinie 25:05 (18:05 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 18. odcinek pierwszej serii anime Plunderer zatytułowany „Narodziny Alcji”. „Na skutek ataku obcych sił na Trzynastą Specjalistyczną Szkołę Wojskową młody Rihito łamie przysięgę i pozbawia wrogich żołnierzy życia. W tym samym czasie grupa podróżników wraca do przyszłości, gdzie następnie Hina spotyka Lichta... Czym jest Alcja i jak powstała?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - jako że tego dnia wychodzą dwie tłumaczone przeze mnie serie, polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 06.05.2020

[anime] Plunderer 17: „Baron Błyskawicy”.

Już 6 maja w środę o godzinie 25:05 (18:05 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 17. odcinek pierwszej serii anime Plunderer zatytułowany „Baron Błyskawicy”. „Trzynasta Specjalistyczna Szkoła Wojskowa zostaje zaatakowana przez wojska koalicji obcych krajów. Gdy odcięty zostaje prąd, życie Lichta zależy od poświęcenia jego kolegów z klasy. Czy kadeci zdołają przywrócić zasilanie i uratować amatora damskich spódniczek? Nadchodzi Baron Błyskawicy!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - jako że tego dnia wychodzą dwie tłumaczone przeze mnie serie, polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 29.04.2020

[anime] Plunderer 16: „Wojna o pozbycie się odpadów”.

Już 29 kwietnia w środę o godzinie 25:05 (18:05 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 16. odcinek pierwszej serii anime Plunderer zatytułowany „Wojna o pozbycie się odpadów”. „Po śmierci Davida dyrektor szkoły, Schmelman, w końcu ulega namowom i zgadza się na przeprowadzenie eksperymentu na Rihito. Młody Licht godzi się zostać Czerwonym Baronem, by dzięki temu stworzyć z przyjaciółmi armię, która nie zabija. Jednakże...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - jako że tego dnia wychodzą dwie tłumaczone przeze mnie serie, polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 22.04.2020

[anime] Plunderer 15: „Armia, która nie zabija”.

Już 22 kwietnia w środę o godzinie 25:05 (18:05 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 15. odcinek pierwszej serii anime Plunderer zatytułowany „Armia, która nie zabija”. „Porucznik Jail schodzi za kapitanem Alanem do podziemi Trzynastej Specjalistycznej Szkoły Wojskowej, gdzie podsłuchuje rozmowę nauczycieli na temat Czerwonych Baronów. I choć chwilę później dziecięca wersja Nany ratuje go od śmierci, podczas powrotu na górę zostaje zaskoczony i skazany na rozstrzelanie przez jednego z podsłuchiwanych wojskowych. W tym samym czasie klasa A trenuje w górach na obozie przetrwania...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - jako że tego dnia wychodzą dwie tłumaczone przeze mnie serie, polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 15.04.2020

[anime] Plunderer 14: „7 minut 12 sekund”.

Już 15 kwietnia w środę o godzinie 25:05 (18:05 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 14. odcinek pierwszej serii anime Plunderer zatytułowany „7 minut 12 sekund”. „Mijają trzy dni od przybycia Jaila, Hiny, Lyne oraz Pelego do oddalonej o trzysta lat przeszłości. Uczniowie rozpoczynają trening przygotowawczy do służby wojskowej. Jednakże na lekcjach z majorem Schmelmanem dyrektor szkoły cały czas czyta uczniom książki z obrazkami...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - jako że tego dnia wychodzą dwie tłumaczone przeze mnie serie, polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 08.04.2020

[anime] Plunderer 13: „Do syta”.

Już 8 kwietnia w środę o godzinie 25:05 (18:05 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 13. odcinek pierwszej serii anime Plunderer zatytułowany „Do syta”. „Jail, Hina, Lyne oraz Pele rozpoczynają naukę w Trzynastej Specjalistycznej Szkole Wojskowej. Na lekcję, którą ma prowadzić kapitan Alan, wprasza się major Schmelman ze swoją bajką i wyjaśnia uczniom obowiązujące w szkole zasady przyznawania gwiazdek...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - jako że tego dnia wychodzą dwie tłumaczone przeze mnie serie, polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 01.04.2020

[anime] Zwiastun drugiej części pierwszej serii.

Pojawił się trailer zwiastujący drugą część pierwszej serii, która zadebiutuje wraz z odcinkiem 12. na początku kwietnia. Zapraszam do oglądania i komentowania.

Dodano: 25.03.2020

[anime] Plunderer 12: „Rozpoczęcie roku szkolnego”.

Już za dwa tygodnie, 1 kwietnia w środę o godzinie 25:05 (18:05 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 12. odcinek pierwszej serii anime Plunderer zatytułowany „Rozpoczęcie roku szkolnego”. „Gdy okazuje się, że Nana jest jednym z Czerwonych Baronów, kobieta swoją tajemniczą mocą przenosi Jaila, Hinę, Lyne oraz Pelego do czasów, w których Licht oraz Sonohara chodzili do szkoły. Co dziwne, nie dość, że w przeszłości panował inny styl architektoniczny, to jeszcze technologia była o wiele bardziej rozwinięta niż w znanych podróżnikom czasach...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - jako że tego dnia wychodzą dwie tłumaczone przeze mnie serie, polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 18.03.2020

[anime] Plakat zwiastujący drugą część pierwszej serii!

Oficjalnie podano datę premiery drugiego sezonu pierwszej serii Plunderera (1 kwietnia), a z nią wykonawców utworów przewodnich – opening wykona ponownie Miku Itou, natomiast ending zaśpiewają Rina Honnizumi, Ari Ozawa oraz Shizuka Itou. Dodatkowo opublikowano plakat zwiastujący dalszą część historii, który zamieszczam poniżej. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 17.03.2020

[anime] Plunderer 11: „As z rękawa”.

Już 18 marca w środę o godzinie 25:05 (17:05 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 11. odcinek pierwszej serii anime Plunderer zatytułowany „As z rękawa”. „Licht nie rozstrzyga gwiezdnego pojedynku z Sonoharą, w wyniku czego tajemnicze ręce, Althing, nie znikają, i dają się we znaki opiekującym się Baronem Błyskawicy dziewczynom. W tym samym czasie porucznik Jail dostaje wezwanie od dowództwa i udaje się do stolicy Królestwa Alcji, Neuewelt...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 11.03.2020

[anime] Plunderer 10: „Na poważnie”.

Już 11 marca w środę o godzinie 25:05 (17:05 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 10. odcinek pierwszej serii anime Plunderer zatytułowany „Na poważnie”. „W sprowokowanym przez swoją kouhaikę, Sonoharę, Lichcie budzi się dawny, bezlitosny dowódca, i rozpoczyna się gwiezdny pojedynek między dwoma Legendarnymi Czerwonymi Baronami! Czy jasnowłosemu grabieżcy wojennemu uda się zwyciężyć? I czy w ogóle dalej będzie przyjacielem Alcian, czy też obróci się przeciwko nim?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 04.03.2020

[anime] Plunderer 09: „Plunderer”.

Już 4 marca w środę o godzinie 25:05 (17:05 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 09. odcinek pierwszej serii anime Plunderer zatytułowany „Plunderer”. „W Anesis powstaje potężna wyrwa w ziemi, podobna do tej z Linden, z której wylatuje... helikopter! Czym jest Otchłań i dlaczego mieszkańcy Alcii mają zakaz latania? Co stało się podczas Wojny Porzucenia? I kim tak w ogóle są Legendarni Czerwoni Baronowie?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 26.02.2020

[anime] Plunderer 08: „Demon z Otchłani”.

Już 26 lutego w środę o godzinie 25:05 (17:05 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 08. odcinek pierwszej serii anime Plunderer zatytułowany „Demon z Otchłani”. „Licht, Hina oraz Nana uciekają przed wojskowymi i zmierzają do miasteczka Anesis. Lyne oraz porucznik Iron Jail z kolei spotykają na drodze wycieńczonego człowieka, który uciekł z Linden. Jak się później okazuje, osada została spalona przez tajemniczego demona, który wyłonił się z Otchłani...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 19.02.2020

[anime] Plunderer 07: „Pyszne było”.

Już 19 lutego w środę o godzinie 25:05 (17:05 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek pierwszej serii anime Plunderer zatytułowany „Pyszne było”. „Gdy Otchłań pochłania Pelmo, w oku Lichta pojawia się tajemnicza liczba. W tym samym czasie porucznik Iron Jail oraz Lyne docierają do pobliskiego miasteczka. By udobruchać wojskowego, dziewczyny próbuję dotrzeć do niego przez żołądek do serca...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 12.02.2020

[anime] Plunderer 06: „Intuicja”.

Już 12 lutego w środę o godzinie 25:05 (17:05 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek pierwszej serii anime Plunderer zatytułowany „Intuicja”. „Nana oraz Hina, w swojej podróży docierają do miasteczka nad jeziorem, Linden. Gdy dziewczyna próbuje uratować napastowaną kobietę, napastnik wyzywa ją na Gwiezdny Pojedynek. Z opresji ratuje ją tajemniczy, zamaskowany mężczyzna...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 05.02.2020

[anime] Plunderer 05: „Nie przepraszaj, przeproś”.

Już 5 lutego w środę o godzinie 25:05 (17:05 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek pierwszej serii anime Plunderer zatytułowany „Nie przepraszaj, przeproś”. „Do miasteczka na klifie, Hoemmh, przybywa porucznik Jail i rozpoczyna się brutalna walka ballot holderów! Czy Błyskawiczne Uderzenie Lichta zdoła przezwyciężyć Stalowe Włócznie władającego ballotem o wyższym Liczniku oficera?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 29.01.2020

[anime] Plunderer 04: „Ballot holder”.

Już 29 stycznia w środę o godzinie 25:05 (17:05 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek pierwszej serii anime Plunderer zatytułowany „Ballot holder”. „Porucznik, niszcząc obwoźną kawiarenkę Nany, rusza na zachód, by upolować Legendarnego Czerwonego Barona. W tym samym czasie w mieście Hoemmh pewien zboczony pudding pomaga pani sierżant w poszukiwaniu ochotników do pomocy w budowie placu zabaw dla dzieci. Co planuje tajemniczy Licht i czy da się pojmać żandarmerii?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 22.01.2020

[anime] Plunderer 03: „Nic nie poradzę, że taki mam mundur”.

Już 22 stycznia w środę o godzinie 25:05 (17:05 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek pierwszej serii anime Plunderer zatytułowany „Nic nie poradzę, że taki mam mundur”. „Miasto na klifie, Hoemmh. Młoda, niesamowicie ambitna i chętna do pomocy pani sierżant, Lyne, planuje wybudować plac zabaw dla lokalnych dzieciaków, jednak ma trudności ze znalezieniem chętnych do pomocy. W tym samym czasie na lokalny posterunek żandarmerii przysłane zostają listy gończe, nakazujące pojmanie żywego lub martwego niejakiego Lichta Bacha...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 15.01.2020

[anime] Nowy trailer oraz seiyuu kolejnych bohaterów.

Pojawił się nowy zwiastun, a także upublicznione zostały nazwiska aktorów głosowych kolejnych bohaterów. Krótki filmik zwiastujący pierwszą serią znajdziecie pod trzecim odcinkiem (przejdź), natomiast zdjęcia bohaterów oraz seiyuu zostali podani poniżej. Zapraszam do komentowania.

Schumelmann (Toshihiko Seki)


Alec (Hiroki Touchi)

Dodano: 26.12.2019

[anime] Pokaz przedpremierowy dwóch pierwszych odcinków!

W dniu 9 grudnia odbył się przedpremierowy pokaz dwóch pierwszych odcinków anime Plunderer zatytułowanych „Legendarny Czerwony Baron” oraz „Nienawidzę cię!”. Tłumaczenie jest już gotowe, zapraszam do oglądania. Seria oficjalnie zadebiutuje 8 stycznia, wtedy też ponownie zostanie nadany pierwszy odcinek, tym razem już z openingiem oraz endingiem (wersja na stronie zostanie podmieniona), następnie 15 stycznia wyemitowany zostanie odcinek drugi, więc na nowy materiał poczekamy do 22 stycznia.

Dodano: 10.12.2019

[anime] Anime Plunderer.

Plunderer to anime fantasy studia Geek Toys na podstawie mangi autorstwa Minazuki Suu. Streszczenie fabuły: „305 rok kalendarza alcjańskiego. Świat, w którym rządzą liczby, a każdy człowiek oznakowany jest licznikiem. Licznik ów może oznaczać dosłownie wszystko: od ilości pokonanych kilometrów do liczby osób, które pochwaliły przygotowane przez daną osobę jedzenie. Jeśli licznik spadnie do 0, osoba zostaje pochłonięta przez Otchłań. Po tym, jak licznik matki Hiny spada do zera, prosi córkę, by odszukała Legendarnego Czerwonego Barona. W ten sposób uruchomiona zostaje lawina wydarzeń, po których ten świat nigdy już nie będzie taki jak dawniej...”Zapowiedziano dwa sezony pierwszej serii (24-25 odcinków). Premiera zaplanowana została na 8 stycznia, wcześniej dostępne będą dwa odcinki z pokazu przedpremierowego. Tłumaczenie przygotuje dla Was Oozora z grupy promującej kulturę Dalekiego Wschodu, Twoja Mała Japonia.

Dodano: 10.12.2019
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: pierwsza seria, openingi, endingi.
Podobne anime (shounen): 86, Akudama Drive, Appare Ranman, Assassins Pride, Black Clover, Bleach, Blue Lock, Chainsaw Man, Code Geass, Darwin's Game, Dr. Stone, Enen no Shouboutai, Fairy Tail, Gintama, Gleipnir, Heion Sedai no Idaten-tachi, HunterxHunter, Jigokuraku, Jujutsu Kaisen, Kami no Tou, Kimetsu no Yaiba, Kill la Kill, Magi, Mashle, Naruto, One Piece, Ousama Ranking, Plunderer, Shingeki no Kyojin, SpyxFamily, The God of High School, Yakusoku no Neverland.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail administratora strony.